sobota, 26 lipca 2014

"Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy" - recenzja!

Tytuł: "Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy"
Autor: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko
Forma wydania: Książka, 22,5 cm x 21 cm, 32 strony
Ilustracje: Wojciech Kołyszko
Wydawnictwo: DoDo4Story
Cena: 10,00 zł
Strona internetowa: dodo4story.com

dodo4story.com - współpraca

Od producenta: Książeczka pokazuje, że słuchając uważnie dziecięcych fantazji możemy się wiele dowiedzieć o naszych dzieciach, ich sposobie myślenia, ich stosunku do świata i kłopotach. Każda z historyjek może stać się punktem wyjścia do rozmów o dziecięcym życiu. Z kolei dzieci mają szansę przekonać się i poczuć, że ich problemy oraz przeżycia są ważne i rozumiane przez innych. Jednym z celów tej książki jest dowartościowanie dziecięcego sposobu postrzegania świata.Nasza opinia: Książka jest w miękkiej oprawie, ma przyjemną dla oka grafikę, kolory: głównie żółty i niebieski. Cena tej książeczki to 10 zł. Ani drogo, ani tanio, tak w sam raz. Stwierdzam, że książka owszem, rozwija wyobraźnię, może na początku aż zanadto - Kasia na początku troszkę się wystraszyła, jak zobaczyła, że ta książka jest o jakichś stworkach, ale wytłumaczyłam jej, że takie rzeczy to tylko w bajkach, więc przekonała się i poprosiła mnie żebym jej poczytała. Jest to książeczka o różnego rodzaju stworkach, bogata w obrazki. Myślę, że nieświadomie dzieci podczas czytania pokonują swoje lęki, np. w historyjce o drzwiach, których bała się mała dziewczynka. Dzięki wyobraźni zamieniła ten obraz na przyjemny i strach minął. Bajeczki są napisane w prosty i przystępny dla dziecka sposób. Język jest zrozumiały. Każda z opowieści jest krótka, ale ma w sobie jakiś przekaz. Obrazki książkowych stworków są bardzo humorystycznie i ciekawie namalowane. Stworki mają uśmiechnięte buzie, wygłupiają się. Są to trochę takie karykatury. Dzięki nim dziecko może wyobrazić sobie swój lęk właśnie jako takiego milusiego stworka i "zaprzyjaźnić się" z nim. Moja mała kuzynka polubiła książeczkę :) Książka jest dostępna w Empiku. Szkoda, że nie ma jej w sklepach stacjonarnych, bo jest naprawdę ciekawa :)


Zalety: 
+ ciekawe obrazki
+ rozwija wyobraźnię
+ pozwala przemienić lęki w przyjemne rzeczy
+ każda historyjka posiada przekaz
+ prosty, zrozumiały dla dziecka język


Wady: 
- należy delikatnie i w prostym języku wytłumaczyć dziecku o czym będziemy mu czytać, bo może wystraszyć się na słowo "stwory"

3 komentarze:

  1. wygląda super

    OdpowiedzUsuń
  2. MÓJ SYNEK BY SIE UCIESZYŁ:)

    OdpowiedzUsuń
  3. moja chrzesnica uwielbia ksiazki i i gry

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, które motywują mnie do dalszego blogowania.
Proszę nie publikować komentarzy z adresem bloga. Dlaczego? Dlatego, że nie chcę aby mój blog był jedynie miejscem do zareklamowania się. Nie chcę wymuszonych komentarzy typu "fajny blog", "obserwujemy?", "zapraszam do mnie". Jeśli zechcę, to na pewno sama do Ciebie zajrzę ;)