sobota, 26 lipca 2014

"Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy" - recenzja!

Tytuł: "Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy"
Autor: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko
Forma wydania: Książka, 22,5 cm x 21 cm, 32 strony
Ilustracje: Wojciech Kołyszko
Wydawnictwo: DoDo4Story
Cena: 10,00 zł
Strona internetowa: dodo4story.com

dodo4story.com - współpraca

Od producenta: Książeczka pokazuje, że słuchając uważnie dziecięcych fantazji możemy się wiele dowiedzieć o naszych dzieciach, ich sposobie myślenia, ich stosunku do świata i kłopotach. Każda z historyjek może stać się punktem wyjścia do rozmów o dziecięcym życiu. Z kolei dzieci mają szansę przekonać się i poczuć, że ich problemy oraz przeżycia są ważne i rozumiane przez innych. Jednym z celów tej książki jest dowartościowanie dziecięcego sposobu postrzegania świata.Nasza opinia: Książka jest w miękkiej oprawie, ma przyjemną dla oka grafikę, kolory: głównie żółty i niebieski. Cena tej książeczki to 10 zł. Ani drogo, ani tanio, tak w sam raz. Stwierdzam, że książka owszem, rozwija wyobraźnię, może na początku aż zanadto - Kasia na początku troszkę się wystraszyła, jak zobaczyła, że ta książka jest o jakichś stworkach, ale wytłumaczyłam jej, że takie rzeczy to tylko w bajkach, więc przekonała się i poprosiła mnie żebym jej poczytała. Jest to książeczka o różnego rodzaju stworkach, bogata w obrazki. Myślę, że nieświadomie dzieci podczas czytania pokonują swoje lęki, np. w historyjce o drzwiach, których bała się mała dziewczynka. Dzięki wyobraźni zamieniła ten obraz na przyjemny i strach minął. Bajeczki są napisane w prosty i przystępny dla dziecka sposób. Język jest zrozumiały. Każda z opowieści jest krótka, ale ma w sobie jakiś przekaz. Obrazki książkowych stworków są bardzo humorystycznie i ciekawie namalowane. Stworki mają uśmiechnięte buzie, wygłupiają się. Są to trochę takie karykatury. Dzięki nim dziecko może wyobrazić sobie swój lęk właśnie jako takiego milusiego stworka i "zaprzyjaźnić się" z nim. Moja mała kuzynka polubiła książeczkę :) Książka jest dostępna w Empiku. Szkoda, że nie ma jej w sklepach stacjonarnych, bo jest naprawdę ciekawa :)


Zalety: 
+ ciekawe obrazki
+ rozwija wyobraźnię
+ pozwala przemienić lęki w przyjemne rzeczy
+ każda historyjka posiada przekaz
+ prosty, zrozumiały dla dziecka język


Wady: 
- należy delikatnie i w prostym języku wytłumaczyć dziecku o czym będziemy mu czytać, bo może wystraszyć się na słowo "stwory"

Zamów bezpłatne próbki tkanin!

Jeśli chcecie zamówić bezpłatne próbki tkanin wejdźcie w poniższy link i wybierzcie maksimum 10 tkanin. Może komuś się przydadzą :)