niedziela, 10 sierpnia 2014

"Rrromek i Rrradek" - recenzja!

Tytuł: "Rrromek i Rrradek - głoska "R"
Autor: Dorota Bełtkiewicz
Forma wydania: CD
Czyta: Maria Seweryn
Ilustracje: Agata Mikina
Wydawnictwo: DoDo4Story
Cena: 10,00 zł
Strona internetowa: dodo4story.com

dodo4story.com - współpraca

Od producenta: „Rrromek i Rrradek” to pierwsza z serii „Dbajki-Gadajki” interaktywna gra logopedyczna, która powstała przede wszystkim z myślą o usprawnieniu dziecięcej wymowy. Jest to animowana gra, czytana przez Marię Seweryn, połączona z ćwiczeniami logopedycznymi, uatrakcyjniona o elementy humorystyczne. Klimat zabawy i przygody, w którym utrzymana jest gra, sprzyja treningowi artykulacyjnemu, oswaja z trudnościami i motywuje do wytrwałej pracy.


Grę na CD można zakupić w salonach Empik i na empik.com, oraz pobrać z AppleStore i Google Play w formie aplikacji mobilnej. Dzięki niej dziecko zawsze i wszędzie będzie mogło cieszyć się grą i trenować wymowę głoski „R” razem z głównymi bohaterami!Nasza opinia: Moja 5-letnia kuzynka Kasia jest bardzo zadowolona z książeczek, które otrzymałyśmy do testowania. Bajka na komputer "Rrromek i Rrradek" ma usprawniać wymowę głoski "r". Kasia nie ma takich problemów, więc nie mogę powiedzieć jak płyta się w tym dokładnie sprawdza  :) Jednak dodatkowe ćwiczenia zawsze się przydadzą. Kuzynka była zachwycona Rózią, Radkiem i Romkiem. Chętnie wykonywała wszystkie ćwiczenia, nawet te trudne (z moją małą pomocą). Całość zapakowana jest w kartonowe opakowanie + folia. Mamy pewność, że nikt przed nami nie otwierał tej płyty. Bajka opowiada o dzieciach, które mają problem z głoską "r" i zamiast tego mówią "l" (Rózia) lub "j" (Romek). Na szczęście przy pomocy miłej pani logopedy i ćwiczeniom, w końcu udaje im się rozwiązać ten wstydliwy dla nich problem.


Płytę należy zainstalować na komputerze. Są na niej zadania o różnym poziomie trudności oraz opisy życia Rózi i Radka, m.in.: wymowa oraz dopasowywanie wyrazów z literą "r" do rysunków. Na samej płycie namalowana jest ciekawa grafika - smok i dzieci. Kasia jest zachwycona i cały czas chce słuchać bajki, którą czyta Maria Seweryn. Małej bardzo spodobał się ten głos. Myślę, że ta płyta to strzał w dziesiątkę. Została stworzona w przystępny dla dzieci sposób, prostym i zrozumiałym językiem. Cena to 10 zł. Myślę, że to nie jest dużo za takiego "komputerowego logopedę". Rozwija zdolność mówienia. Ma dwie funkcje: uczy i bawi. Z dostępnością jest trochę słabo, bo możecie kupić książeczkę tylko salonach Empik, na empik.com, sklep.dodo4story.com oraz pobrać z AppleStore i Google Play w formie aplikacji mobilnej. Niestety nie mam w pobliżu Empiku, ale za to mogę zamówić książkę na stronie internetowej. Polecam wszystkim mamom: to wspaniały prezent dla Waszych dzieci! Kupując wspierasz Instytut Matki i Dziecka. Przedstawiam Wam screeny programu :) Plusy:
+ ciekawe opakownie
+ ćwiczenia na wymowę i dopasowywanie
+ głos, którego przyjemnie się słucha
+ solidne opakowanie + folia
+ prosty język, zrozumiały dla dzieci
+ cenaWady:
- oprócz dostępności wad brak. Program jest świetny! :D