niedziela, 10 sierpnia 2014

"Rrromek i Rrradek" - recenzja!

Tytuł: "Rrromek i Rrradek - głoska "R"
Autor: Dorota Bełtkiewicz
Forma wydania: CD
Czyta: Maria Seweryn
Ilustracje: Agata Mikina
Wydawnictwo: DoDo4Story
Cena: 10,00 zł
Strona internetowa: dodo4story.com

dodo4story.com - współpraca

Od producenta: „Rrromek i Rrradek” to pierwsza z serii „Dbajki-Gadajki” interaktywna gra logopedyczna, która powstała przede wszystkim z myślą o usprawnieniu dziecięcej wymowy. Jest to animowana gra, czytana przez Marię Seweryn, połączona z ćwiczeniami logopedycznymi, uatrakcyjniona o elementy humorystyczne. Klimat zabawy i przygody, w którym utrzymana jest gra, sprzyja treningowi artykulacyjnemu, oswaja z trudnościami i motywuje do wytrwałej pracy.


Grę na CD można zakupić w salonach Empik i na empik.com, oraz pobrać z AppleStore i Google Play w formie aplikacji mobilnej. Dzięki niej dziecko zawsze i wszędzie będzie mogło cieszyć się grą i trenować wymowę głoski „R” razem z głównymi bohaterami!Nasza opinia: Moja 5-letnia kuzynka Kasia jest bardzo zadowolona z książeczek, które otrzymałyśmy do testowania. Bajka na komputer "Rrromek i Rrradek" ma usprawniać wymowę głoski "r". Kasia nie ma takich problemów, więc nie mogę powiedzieć jak płyta się w tym dokładnie sprawdza  :) Jednak dodatkowe ćwiczenia zawsze się przydadzą. Kuzynka była zachwycona Rózią, Radkiem i Romkiem. Chętnie wykonywała wszystkie ćwiczenia, nawet te trudne (z moją małą pomocą). Całość zapakowana jest w kartonowe opakowanie + folia. Mamy pewność, że nikt przed nami nie otwierał tej płyty. Bajka opowiada o dzieciach, które mają problem z głoską "r" i zamiast tego mówią "l" (Rózia) lub "j" (Romek). Na szczęście przy pomocy miłej pani logopedy i ćwiczeniom, w końcu udaje im się rozwiązać ten wstydliwy dla nich problem.


Płytę należy zainstalować na komputerze. Są na niej zadania o różnym poziomie trudności oraz opisy życia Rózi i Radka, m.in.: wymowa oraz dopasowywanie wyrazów z literą "r" do rysunków. Na samej płycie namalowana jest ciekawa grafika - smok i dzieci. Kasia jest zachwycona i cały czas chce słuchać bajki, którą czyta Maria Seweryn. Małej bardzo spodobał się ten głos. Myślę, że ta płyta to strzał w dziesiątkę. Została stworzona w przystępny dla dzieci sposób, prostym i zrozumiałym językiem. Cena to 10 zł. Myślę, że to nie jest dużo za takiego "komputerowego logopedę". Rozwija zdolność mówienia. Ma dwie funkcje: uczy i bawi. Z dostępnością jest trochę słabo, bo możecie kupić książeczkę tylko salonach Empik, na empik.com, sklep.dodo4story.com oraz pobrać z AppleStore i Google Play w formie aplikacji mobilnej. Niestety nie mam w pobliżu Empiku, ale za to mogę zamówić książkę na stronie internetowej. Polecam wszystkim mamom: to wspaniały prezent dla Waszych dzieci! Kupując wspierasz Instytut Matki i Dziecka. Przedstawiam Wam screeny programu :) Plusy:
+ ciekawe opakownie
+ ćwiczenia na wymowę i dopasowywanie
+ głos, którego przyjemnie się słucha
+ solidne opakowanie + folia
+ prosty język, zrozumiały dla dzieci
+ cenaWady:
- oprócz dostępności wad brak. Program jest świetny! :D


3 komentarze:

Dziękuję za wszystkie komentarze, które motywują mnie do dalszego blogowania.
Proszę nie publikować komentarzy z adresem bloga. Dlaczego? Dlatego, że nie chcę aby mój blog był jedynie miejscem do zareklamowania się. Nie chcę wymuszonych komentarzy typu "fajny blog", "obserwujemy?", "zapraszam do mnie". Jeśli zechcę, to na pewno sama do Ciebie zajrzę ;)