wtorek, 29 lipca 2014

"O! Jajo! Bajka i nie bajka o przeróżnych jajkach" - recenzja!

Tytuł: O! Jajo! Bajka i nie bajka o przeróżnych jajkach
Autor: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko
Forma wydania: książka
Ilustracje: Wojciech Kołyszko
Wydawnictwo: Dodo4story
Strona internetowa: dodo4story.com
Cena: 10,00 zł


"Oto opowieść o pewnym Jaju (które z początku wcale nie wiedziało, że jest jajem). Czy ta historia jest prawdziwa? Jajo twierdzi, że tak, ale nam się wydaje, że niektóre jego przygody są tak niezwykłe, że nie mogłyby zdarzyć się naprawdę. Chyba że w wyobraźni albo w bajce. Przygody Jaja zaczynają się... o, tu..."Moja opinia: Książeczka opowiada o Jaju, które nie wiedziało kim jest. Jego historia przeplata się z ciekawostkami i faktami "z życia" jaj. Moja mała kuzynka bardzo polubiła tą historyjkę. W książce znajdziemy odpowiedzi na pytania takie jak: Jak zbudowane jest jajo? Jak nazywa się jajo w różnych językach? Co oznaczają numerki na jajach? Skąd się biorą jaja? Ile jaj znosi kura? Ponadto w książce są obrazki jaj różnych ptaków, powiedzonka, opowieści o jajorodnych i jajożyworodnych zwierzętach, a nawet przepis na herbaciane jaja marmurkowe. Każda strona nas zaskakuje. Kasi bardzo spodobały się obrazki. Historia Jaja ją zaciekawiła. Przerywnikiem były różne ciekawostki. Forma książeczki jest bardzo przemyślana, ponieważ przydatne informacje są wplecione w bajkę i dziecko się nie nudzi. Książka ma miękką oprawę i 28 stron. Kosztuje 10,00 zł. Cena taka w sam raz. Książka ma fajny kształt - z jednej strony jest to wypukłe "jajo", a dalsza część jest namalowana na okładce. Uważam, że naprawdę warto kupić maluchowi taki prezent, jest tu dużo obrazków i interesującego tekstu. Można nie czytać dziecku wszystkiego na raz, niech powoli przyswaja informacje. Historia Jaja, które szuka odpowiedzi na pytanie kim jest okazała się bardzo ciekawa i ma zaskakujące zaskoczenie :) 


Jeśli chcecie aby Wasze dziecko zapamiętało informacje o zwierzętach, kupcie mu tą książeczkę. Te informacje na pewno przydadzą mu się w szkole. Gorąco polecam :) Dostępność: Empik


Pamiętajcie, że kupując książeczkę wpłacacie cegiełkę 1 zł na Instytut Matki i Dziecka.Zalety:
+ śliczne obrazki
+ ciekawa historyjka
+ przydatne informacje
+ bogactwo wiadomości
+ uczy, a jednocześnie jest zabawą
+ ciekawy kształt książki


Wady:
- wprawdzie książka jest cienka, kosztuje 10 zł, ale myślę, że jest warta tej ceny, więc raczej to nie jest dla mnie wadą :)